HIV یا ایدز در دوران بارداری

ایدز در بارداری

درمان مناسب می تواند خطر انتقال این عفونت به کودک را به طرز چشمگیری کاهش دهد.

ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) عفونتی است که می تواند در حین بارداری یا تولد یا پس از آن از طریق شیر مادر از شما به کودک منتقل شود. اگر HIV درمان نشود ، می تواند بیماری مهلکی به نام سندرم نقص ایمنی اکتسابی (AIDS) ایجاد کند.

چقدر رایج است؟

در سال 2014 ، تقریباً 256000 زن در آمریکا HIV مثبت تخمین زده شده اند و از هر 8 نفر حدود 1 نفر از آنها نمی دانست که آلوده است. از سال 2006 ، هر ساله حدود 8500 زن HIV مثبت در حال زایمان بودند. خبر خوب: انتقال HIV حاملگی یعنی انتقال HIV از مادر به کودک از سال 2011 تا 2015، 32درصد کاهش یافته است.

ایدز در بارداری

ایدز در بارداری

چه کسانی بیشتر در معرض خطر اچ آی وی قرار دارند؟

رایج ترین راه ابتلای زنان به اچ آی وی ، برقراری ارتباط بدون محافظت با شرکای آلوده یا به اشتراک گذاشتن سوزن های دارویی با فرد آلوده است.

علائم HIV چیست؟

بسته به مرحله عفونت ، علائم می تواند شامل کاهش وزن غیر قابل توجیه ، از دست دادن اشتها ، ضعف عمومی ، تورم طولانی مدت غدد لنفاوی ، درد ، بی حسی یا سوزن سوزن شدن در تمام نقاط ، زخم های پوستی و یا آزمایشات غیر طبیعی پاپ باشد.

آیا باید نگران باشید؟

اگرچه ایدز هنوز یک بیماری کشنده است ، اما رژیم های دارویی وجود دارد که می تواند ویروس را تحت کنترل نگه دارد و خوشبختانه ، درمان در دوران بارداری می تواند به طور چشمگیری خطر انتقال عفونت توسط مادر به نوزاد را کاهش دهد و تحویل از طریق بخش C انتخابی خطر را حتی بیشتر کاهش می دهد.

ایدز در بارداری

ایدز در بارداری

آنچه شما می توانید انجام دهید:

بهترین راه برای جلوگیری از عفونت، استفاده از کاندوم در هنگام رابطه جنسی است. اگر می خواهید باردار شوید ، باید از خود و همسرتان آزمایش بگیرید.

اگر از قبل HIV مثبت دارید یا ایدز دارید ، در مورد داروهای خود با پزشک خود صحبت کنید. بعضی از آنها می توانند برای کودک در حال رشد شما کاملا خطرناک باشند ، در حالی که به نظر می رسد برخی دیگر آسیب کمتری دارند. به نظر می رسد برخی دیگر مانند زیدوودین (AZT) انتقال ویروس از شما به کودک شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این را باید در تمام دوران بارداری مصرف کنید و از طریق IV در حین زایمان به شما داده می شود. علاوه بر این ، کودک شما شش هفته پس از زایمان تحت درمان دارویی قرار می گیرد تا بهترین شانس را برای جلوگیری از عفونت به او بدهد. شما همچنین باید از شیردهی خودداری کنید زیرا HIV می تواند از طریق شیر مادر منتقل شود.

مترجم: فاطمه حاج ابوالقاسم

0 0 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 کامنت
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات