8 حقیقت درباره دوران پریود

دوران پریود

بیان جزییات در مورد خون قاعدگی ممکن است همه را کمی خجالت زده کند، اما ما فکر می کنیم بیان مسائلی در مورد قاعدگی برای شما مفید باشد. زمانی را به یاد بیاورید که در مورد تغییرات بدنی دوران بلوغ مانند مو ، بوی بدن و حتی روابط جنسی صحبت می کردید هم همین حس را داشتید. اولین بار در دوران راهنمایی بودم که در مورد زنان و چرخه قاعدگی آنها مسائلی را شنیدم. پسران تصور میکردند زنان همیشه در دوران قاعدگی هستند.

در اینجا 8 روایت وجود دارد :

نظریه اول :

ما همیشه در دوران قاعدگی هستیم

اول از همه باید بدانیم که چرخه قاعدگی یک زن برابر با پریود او نیست. زمان واقعی خونریزی یک زن به عنوان قاعدگی او شناخته می شود. اما چرخه قاعدگی یعنی شروع یک دوره تا شروع دوره بعدی. متوسط چرخه قاعدگی در زنان 28 روز است. چرخه قاعدگی در بعضی از زنان طولانی تر است، از 29 روز تا 35 روز. در حالیکه برخی دیگر کوتاهتر هستند. مسافرت ، نوسانات وزن ، احساسات و داروها همگی می توانند در پریود خانمها تاثیر بگذارند. بنابراین نظریه مبنی بر اینکه خانمها همیشه در دوران قاعدگی هستند اشتباه است. هر خانمی با توجه به موقعیت و شخصیت خود یک پریود منحصر به خود را دارد.

نظریه دوم:

درد دوران پریود دقیقا شبیه بقیه دردهاست که هر کسی تجربه کرده است.

دردی که در دوران پریود ایجاد می شود یک درد واقعی است. ما در مورد سردرد یا درد بعد از یک ضربه صحبت نمی کنیم. بعضی از ما مجبوریم کار را تعطیل کنیم و در رختخواب بمانیم تا شاید گرگرفتگی و گرمازدگی در ما فروکش کند. این شرایط برای ما یک بیماری است به نام دیسمنوره.

در حقیقت حدود 20 درصد از زنان دیسمنوره های سختی دارند، طوریکه در فعالیتهای روزانه دچار اختلال می شوند. این شرایط بر تمرکز ما تاثیر می گذارد و باعث اضطراب بیشتر ما می شود، وضعیتی که قبلا تجربه نکرده اید.

دوران پریود

دوران پریود

نظریه سوم :

خوب است وقتی در این دوره هستیم احساساتمان را کنار بگذاریم. در این مدت یک تغییر جسمی بسیار واقعی در بدن زن وجود دارد. در روزهای منتهی به آغاز پریود یک زن _ هنگامیکه او PMSIng است – سطح استروژن او کاهش می یابد ، در حالیکه سطح پروژسترون او به شدت افزایش می یابد. استروژن با سروتونین یا همان هورمون شادی مرتبط است . در حالیکه پروژسترون با بخشی از مغز مرتبط است که باعث ترس ، اضطراب و افسردگی می شود. تاثیر هورمونها بر خلق و خو پیچیده است.

نظریه چهارم :

هورمون ها، زنان را تعریف می کنند.

مدتهاست زنان با تغییرات هورمونی خود که باعث دیگر تغییرات در آنها می شود شناخته شده اند. بعضی از آقایان حتی برای تبیین رفتار زن ، احساسات او را یک نوع بیماری هیستریک تلقی می کنند. همه انسانها دارای هورمون هستند و هیچ کس دوست ندارد بخاطر هورمونهایش آشفته شود حتی مردها. فقط کافی است به این مطالعه که در مورد پیشگیری از بارداری مردانه انجام شده نگاهی بیندازید ، در این تحقیق به دلیل اینکه شرکت کنندگان نتوانستند عوارض ناشی از پیشگیری مانند آکنه ، درد تزریق و اختلالات عاطفی را تحمل کنند و رفع کنند ، ادامه پیدا نکرد. اما می بینید که زنان این عوارض را وقتی می خواهند از بارداری جلوگیری کنند می پذیرند، حتی اگر بر سلامت آنها تاثیر بگذارد.

نظریه پنجم :

خون پریود ، خون کثیف است.

فکر نکنید که خروج خون پریود یعنی خروج مایعات و مواد سمی بدن از واژن. به ترشحات واژن که نگاه کنید متوجه خواهید شد که مقدار کمی خون ، بافت رحم و باکتری در آن وجود دارد. این تغییرات به معنی این نیست که نتوانیم رابطه جنسی داشته باشیم . خون پریودی کاملا متفاوت از جریان خون داخل رگهاست. این خون غلیظ نیست و دارای سلولهای خونی کمتری است.

نظریه ششم:

فقط زنان پریود می شوند

هر زنی پریود نمی شود و هر شخص مونثی که پریود شود را نمی توان زن نامید. مردان ترنس هم ممکن است پریود شوند و زنان ترنس ممکن است پریود نشوند.

قاعدگی همیشه مسئله یک زن نیست، بلکه یک مسئله انسانی است.

دوران پریود

دوران پریود

نظریه هفتم:

پریود یک مسئله شخصی است .

پریود یک بحران بشر دوستانه است. در سال 2014 ، سازمان ملل بهداشت قاعدگی را یک مسئله عمومی اعلام کرد. بسیاری از افراد به مراقبت های بهداشتی لازم ، منابع و پشتیبانی های لازم برای دوران قاعدگی خود دسترسی ندارند. در هند دختران در دوران قاعدگی 1 تا 2 روز از مدرسه شان عقب می افتند و این مسئله می تواند در آینده و تحصیلات آنها تاثیر بگذارد.

نظریه هشتم:

پریود یک مسئله شرم آور است

اگر از این طرز تفکر که پریود ناخوشایند ، شرم آور و کثیف است دوری کنیم، شاید بتوانیم آنرا یک بحران بشر دوستانه بنامیم. اما حقیقت این است که در طول تاریخ این مسئله را یک مسئله شرم آور دانسته و زمان میبرد تا بر این تفکرات غلبه کنیم. نیازی نیست اگر به نواربهداشتی یا تامپون احتیاج داریم با صدای آرام و در گوشی بیان کنیم و یا آنرا در آستین خود مخفی کنیم. پریود مسئله غیر عادی نیست. باید نقش خود را ایفا کنیم و این که پریود یک مسئله خجالت آور است را تغییر دهیم. پریودها و تعادل در هورمونها به ما کمک می کنند تا جوان بمانیم. به طور جدی ، پریودها بخشی از پاسخ بدن ما به کند شدن پیری و حتی کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است.

3.3 6 رای
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 کامنت
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات